Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

GEOPARK KRAJINA BŘIDLICE

Seznamte se s nejmladším geoparkem v ČR – Krajinou břidlice. Budete překvapeni krásou pohornické krajiny Nízkého Jeseníku, sítí zdejších naučných stezek i záhadným podzemím.
Typ akce: Prezentace


Datum zahájení: Neděle, 2024-03-17 12:30 - 13:00

Místo konání: Hala 4, "Hlavní stage"

Organizátor: Moravskoslezský kraj

Partner: KRAJINA BŘIDLICE - národní geopark

WWW: www.krajinabridlice.cz

Zbývající kapacita účastníků: 100

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh
Krajina břidlice – malebná, poklidná krajina Nízkého Jeseníku se zelenými pastvinami, hlubokými údolími, výběžky skal i lesy skrývajícími stříbřité haldy břidlic, zatopené lomy a tajuplné vstupy do starých štol. Několika set letá historie těžby břidlice a drahých kovů zanechala v krajině nesmazatelné stopy. Krásu a záhadnost pohornické krajiny podtrhují torza staveb související s hornictvím, doklady namáhavé práce lidí, kteří zde v předchozích staletích žili.  Z reliéfu krajiny nenápadně vystupuje několik vrcholů sopek v oblasti Bruntálska.

Lidé žijící v Krajině břidlice se rozhodli na mnohaletou historii těžby břidlice navázat a snaží se zachránit všechny hornické pozůstatky. Turisté mohou navštívit Muzeum břidlice v Budišově nad Budišovkou, Imaginárium břidlice, projít se hornickou krajinou protkanou sítí naučných stezek a také je možné navštívit podzemí! Ve Flascharově dole a Raabově štole jsou pro návštěvníky připraveny důlní chodby, vytěžené komory, permoníci Šiferové i netopýři.

Těšíme se na Vaši návštěvu! 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje