Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

PŘES 1000 KM PO CENTRÁLNÍ STEZCE VIA CZECHIA - JEDINÉ DÁLKOVÉ TRASE PRO PĚŠÍ, CYKLISTY, LYŽAŘE I VODÁKY

Stezky Via Czechia představují ucelený, důkladně zmapovaný a podrobně popsaný systém nejdelších turistických a poutních dálkových tras v České republice. Celkem 5 tras je vyznačeno samostatně pro pěší putování, cykloturistiku, přejezdy na lyžích a vodácké splouvání. Síť aktuálně čítá dohromady přibližně 10.000 kilometrů tras – tedy téměř nekonečné možnosti poznávat celoročně a různými způsoby českou krajinu, přírodu, památky nebo poutní místa. Autor projektu, fotograf a publicista Jan Hocek, všechny stezky prošel, projel na kole i na běžkách, zmapoval je a napsal o nich doposud čtyři knihy. Součástí programu bude i projekce fotografií.
Typ akce: Prezentace


Datum zahájení: Pátek, 2023-03-17 17:00 - 17:30

Místo konání: Hala 3, " stage ACK ČR a AČCKA“

Organizátor: Mgr. Jan Hocek - VIA CZECHIA

WWW: https://viaczechia.cz/

Zbývající kapacita účastníků: 100

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh
V roce 2019 vznikl projekt dálkových turistických a poutních tras Via Czechia, jejichž celková délka aktuálně činí úctyhodných 7.170 km. Každý může využít čtyř tras, které jsou vyznačeny samostatně pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích.

Trasy Severní stezka a Jižní stezka přecházejí celou Českou republikou od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod, sledují převážně státní hranici a překračují nejvyšší vrcholy pohraničních hor. Stezka Slezskem nabízí alternativu Severní stezky v oblasti Českého Slezska. Příhraniční trasy doplňuje Stezka středozemím, která spojuje nejsevernější a nejjižnější body ČR. Autor projektu, fotograf a publicista Jan Hocek, všechny stezky prošel, projel na kole i na běžkách, zmapoval je a napsal o nich tři knihy. Součástí programu bude i projekce fotografií. 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje