Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

POZNÁVEJTE POŠUMAVÍ VŠEMI SMYSLY A NECHTE SE UNÉST ...

Proč jezdit/nejezdit do Pošumaví? Vzhledem k tomu, že bychom byli neradi, abyste se u nás necítili dobře, prezentujeme zde několik dobře míněných rad proč nejezdit do Pošumaví.
Typ akce: Prezentace


Datum zahájení: Sobota, 2023-03-18 12:00 - 12:30

Místo konání: Hala 3, " stage ACK ČR a AČCKA“

Organizátor: Plzeňský kraj

Partner: Turistická oblast Pošumaví, z.s.

WWW: www.toposumavi.cz

Zbývající kapacita účastníků: 100

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh
Turistická oblast Pošumaví zahrnuje rozsáhlou oblast na jihovýchodě Plzeňského kraje - Plánicko, Předslavsko, Střední Pošumaví a Prácheňsko podél hranic s Jihočeským krajem.

Půvab přírodních scenérií, řídké osídlení a historicky cenné stavby umocňují krásu a výjimečnost těchto míst. Pošumaví je dosud neobjevený kraj, mezi jehož kvality patří malebná krajina, nádherné památky a kouzlo lidového umění.

Vesničky a městečka zdobí množství lidových staveb a stavení. Nevšední zážitek nabízí historické, kulturní i přírodní památky a zajímavosti.
Celá oblast leží v krásné kopcovité krajině v podhůří Šumavy.

Na návštěvníky zde kromě zřícenin hradů, divokých potůčků, hlubokých lesů, čeká také pohoda a romantika. Z temene pahorků s řadou rozhleden je nejen Šumava, ale i Brdy jako na dlani a stejně i malebná rovina na jihu Čech.

V Pošumaví je bohatý kulturní, společenský i sportovní život. V letních měsících se zde koná velké množství koncertů, divadelních představení a historických akcí. Celé Pošumaví je protkáno řadou turisticky značených tras a cyklostezek. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na místní gastronomii.

Zveme Vás do regionu, který je atraktivní pro všechny. Každý si u nás najde to své.

Turistickou oblast Pošumaví můžete sledovat na facebooku ZDE. 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje