Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

POZVÁNKA DO HORNICKÉHO MUZEA PŘÍBRAM

Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace Středočeského kraje patří k nejstarším v České republice. Muzeum shromažďuje sbírkové předměty z oblasti příbramského hornictví a hutnictví.
Typ akce: Prezentace


Datum zahájení: Neděle, 2022-03-20 11:00 - 11:30

Místo konání: Hala 6, "Hlavní stage"

Organizátor: Hornické muzeum Příbram

Zbývající kapacita účastníků: 100
Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace zřizovaná Středočeským krajem patří k nejstarším v České republice. Bylo založeno roku 1886 a od prvopočátku shromažďuje sbírkové předměty z oblasti příbramského hornictví a hutnictví. V 19. století dosáhla zdejší montánní činnost evropského, v mnoha směrech i světového významu.
Expozice umístěné v originálních báňských provozních a správních budovách přibližují návštěvníkům ve třech prohlídkových areálech na Březových Horách bohatou montánní minulost spjatou s těžbou ve stříbrorudním revíru, uranovém ložisku a podbrdské železářské oblasti. Hornický skanzen tvoří Ševčinská šachta zaražená roku 1813 na místě dolu ze 16. století, původní báňské objekty dolu Vojtěch založeného roku 1779, dolu Anna z roku 1789 a dolu Drkolnov z roku 1836, v jehož podzemí se dochovalo obří vodní kolo sloužící k čerpání důlních vod, jediné na území ČR.
Kromě areálů v Příbrami – Březových Horách muzeum nabízí k prohlídce rovněž pobočky situované v okolí města: Památník Vojna Lešetice – Muzeum obětí komunismu a dějin uranového hornictví, Skanzen Vysoký Chlumec – Muzeum vesnických staveb středního Povltaví, Muzeum Špýchar Prostřední Lhota – Muzeum života venkovského obyvatelstva středního Povltaví a Muzeum zlata Nový Knín – Muzeum těžby a zpracování zlata na Novoknínsku a dějiny královského horního města Nový Knín.  
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje