Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

POZVÁNKA DO HORNICKÉHO MUZEA PŘÍBRAM

Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace Středočeského kraje patří k nejstarším a největším v České republice i v Evropě. Muzeum shromažďuje sbírkové předměty z oblasti příbramského hornictví a hutnictví. Nabízí např. prohlídku podzemí zdejších dolů na stříbro a olovo, parních těžních strojů a jízdu hornickým vláčkem.
Typ akce: Prezentace


Datum zahájení: Pátek, 2023-03-17 13:00 - 13:15

Místo konání: Hala 3, " stage ACK ČR a AČCKA“

Organizátor: Hornické muzeum Příbram

Partner: Asociace cestovních kanceláří ČR

Zbývající kapacita účastníků: 100

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh
Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace zřizovaná Středočeským krajem patří k nejstarším a největším v České republice i v Evropě. Bylo založeno roku 1886 a od prvopočátku shromažďuje sbírkové předměty z oblasti příbramského hornictví a hutnictví. V 19. století dosáhla zdejší montánní činnost evropského, v mnoha směrech i světového významu.

Expozice umístěné v originálních báňských provozních a správních budovách přibližují návštěvníkům ve třech prohlídkových areálech na Březových Horách bohatou montánní minulost spjatou s těžbou ve stříbrorudním revíru, uranovém ložisku a podbrdské železářské oblasti. Hornický skanzen tvoří Ševčinská šachta zaražená roku 1813 na místě dolu ze 16. století, původní báňské objekty dolu Vojtěch založeného roku 1779, dolu Anna z roku 1789 a dolu Drkolnov z roku 1836, v jehož podzemí se dochovalo obří vodní kolo sloužící k čerpání důlních vod, jediné na území ČR.

Kromě areálů v Příbrami – Březových Horách muzeum nabízí k prohlídce rovněž pobočky situované v okolí města: Památník Vojna Lešetice – Muzeum obětí komunismu a dějin uranového hornictví, Skanzen Vysoký Chlumec – Muzeum vesnických staveb středního Povltaví, Muzeum Špýchar Prostřední Lhota – Muzeum života venkovského obyvatelstva středního Povltaví a Muzeum zlata Nový Knín – Muzeum těžby a zpracování zlata na Novoknínsku a dějiny královského horního města Nový Knín.  
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje