Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

PREZENTACE SKLÁŘSKÉ TECHNIKY VINUTÍ PEREL NA HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

Jedná se o prezentaci tradiční techniky zpracování skla. Vinutím perel se paní Kubiasová zabývá již více jak deset let. Aby mohla sklo kombinovat s drahými kovy, doplnila si vzdělání o obor zlatník-klenotník a vytváří autorské šperky z Ag925 v kombinaci s vinutkami z vlastní dílny. Za sklářským kahanem bude prakticky předvádět výrobu vinutých perel a jednotlivé techniky zdobení korálků.
Typ akce: Doprovodná akce


Datum zahájení: Pátek, 2023-03-17 10:00

Datum ukončení: Neděle, 2023-03-19 17:00


Místo konání: expozice Středočeského kraje, Hala 3, stánek č. 3B07

Organizátor: Střední Čechy - Středočeská centrála cestovního ruchu

Partner: KuBeads (Ing. Magda Kubiasová - výroba vinutých perel, zlatník)

WWW: www.kubeads.cz

Zbývající kapacita účastníků: 100

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh
Vinutí perel je jednou z tradičních technik zpracování skla. Materiálem jsou tyče ze speciálně upraveného skla, na trhu ve velkém množství barevných odstínů. Skleněné tyče se taví nad kahanem a rozžhavené sklo se při teplotě až 1300 °C navíjí na ocelový drát. Dráty různých průměrů se před navíjením namáčejí do separační hmoty. Vytvoří se vrstva, která zabrání přilnutí rozžhaveného skla k oceli a po vychladnutí se tak hotový korálek z ocelového drátu stáhne.

Jednobarevný korálek se zdobí různými technikami - mohou se nanášet další vrstvy skla různých barev, používá se skleněná drť, skleněné nitě, drahé kovy nebo leptání skla. Kombinace barev, tvarů a velikostí jsou prakticky neomezené a záleží jen na fantazii a šikovnosti tvůrce. Protože se jedná o ruční výrobu, stává se každý korálek unikátem.

S nabídkou šperků KuBeads se lze seznámit ZDE.

KuBeads můžete sledovat i na facebooku. 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje