Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

PROJEKT VIA CZECHIA

Přijďte se seznámit s nejdelšími turistickými a poutními trasami v Česku - Via Czechia. Systém pěších, cyklistických a lyžařských tras, čítajících 7.170 km představí jejich autor Jan Hocek.
Typ akce: Prezentace


Datum zahájení: Neděle, 2022-03-20 16:00 - 17:00

Místo konání: Hala 6, "Hlavní stage"

Organizátor: Via Czechia

Zbývající kapacita účastníků: 100
V roce 2019 vznikl projekt dálkových turistických a poutních tras Via Czechia, jejichž celková délka aktuálně činí úctyhodných 7.170 km. Každý může využít čtyř tras, které jsou vyznačeny samostatně pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích. 
Trasy Severní stezka a Jižní stezka přecházejí celou Českou republikou od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod, sledují převážně státní hranici a překračují nejvyšší vrcholy pohraničních hor. Stezka Slezskem nabízí alternativu Severní stezky v oblasti Českého Slezska. Příhraniční trasy doplňuje Stezka středozemím, která spojuje nejsevernější a nejjižnější body ČR. Autor projektu, fotograf a publicista Jan Hocek, všechny stezky prošel, projel na kole i na běžkách, zmapoval je a napsal o nich tři knihy. Součástí programu bude i projekce fotografií. 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje