Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

STEZKA ČESKEM

Proč může na dálkový přechod ČR vyrazit každý? Stezka Českem je 1000 a 1000 km dlouhý přechod ČR, na který můžete jít i vy. Pokud chcete vědět, jak vyrazit, proč vyrazit a jak přežít hory, sebe a své kamarády na dlouhých pochodech, je tato přednáška pro vás.
Typ akce: Prezentace


Datum zahájení: Pátek, 2023-03-17 14:30 - 15:00

Místo konání: Hala 4, "Hlavní stage"

Organizátor: Česká unie cestovního ruchu Klub českých turistů iniciativa Stezka Českem

Zbývající kapacita účastníků: 100

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh
Parta nadšenců, vedená Martinem Úblem, kteří pravidelně chodili dálkové pěší trasy po celém světě, se v době „covidové“ rozhodla, že popíše na svých webových stránkách první dálkovou pěší trasu, která obchází hranici České republiky nejprve na severu a později i na jihu po značených trasách KČT. Trasu, která měří 2000 km, „může jít každý“.

Na webových stránkách www.stezkaceskem.cz je tato trasa rozdělena na etapy v délce 20-30 km. Kromě podrobného popisu tras (etap), tam najdete navíc podrobnosti, jako jsou možnosti ubytování (penzion, přístřešek, stanování či bivak v přírodě), ale i také kde najít pitnou vodu,  provozní doba restaurace, možnost dobití mobilu, občerstvení apod.. Můžete si vzít dovolenou a jít tuto trasu vcelku anebo si ji můžete rozdělit a jít ji po víkendových či týdenních túrách.

Kolem Stezky Českem vznikla na sociálních sítích komunita, která už má celkem 50 000 fanoušků, kde si poutníci sdělují své dojmy z cesty anebo se domlouvají, kdy na stezku vyrazí, aby mohli jít společně.

Stezka Českem má i svůj facebook ZDE a na instagramu ZDE. 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje