Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

TECHNICKÉ PAMÁTKY V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI ANEB TECHNOTRASA NENÍ "TECHNO"

Seznamte se s projektem Technotrasa sdružujícím technické a industriální památky všeho druhu a přesvědčte se na vlastní kůži, co všechno zajímavého a krásného lze v Moravskoslezském kraji najít a prozkoumat.
Typ akce: Prezentace


Datum zahájení: Sobota, 2024-03-16 11:30 - 12:00

Místo konání: Hala 4, "Hlavní stage"

Organizátor: Moravskoslezský kraj

Partner: TECHNOTRASA® surová krása

WWW: www.severnimorava.travel, www.technotrasa.cz

Zbývající kapacita účastníků: 100

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh
Zástupce Moravskoslezského kraje vám představí projekt Technotrasa, jeho význam, partnery, spolupráci s nimi, vč. fotografií z jednotlivých atraktivit zapojených do tohoto projektu.

Technotrasa je virtuální stezka představující technické památky a atraktivity, na které jsme v Moravskoslezském kraji právem hrdí. Pomyslná trasa propojuje téměř čtyři desítky míst, na kterých velké i malé návštěvníky čekají nezapomenutelné zážitky připomínající technickou a řemeslnou vyspělost severní Moravy a Slezska. Že vás průmysl nikdy nebavil? Technotrasa vám ukáže zábavnou a interaktivní formou to, jak vypadá takový černouhelný nebo břidlicový důl, jak vzniká auto od prvních šroubků po kompletní klasický, elektro či nákladní vůz, jak se vaří pivo, pálí slivovice, pečou štramberské uši, mele mouka ve mlýně a mnoho, mnoho dalšího. Při putování po Technotrase si můžete splnit dětský sen a na chvíli se stát kapitánem elektrolodi, vojákem nebo obráncem v bunkru či opevnění, mlynářem, rukodělným řemeslníkem vyrábějícím látky nebo třeba horníkem. Možností je opravdu mnoho, Technotrasa je rozmanitá a své si na ní najde opravdu každý. Přesvědčit se o tom můžete návštěvou webu na adrese www.technotrasa.cz.

Tak vzhůru za dobrodružstvím a zážitky! 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje