Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2020 - závěrečná zpráva


Závěrečná zpráva z 29. ročníku veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2020 zde.



Nový termín HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2021


Dovolujeme si Vás informovat, že další ročník veletrhů HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se uskuteční v termínu 9. - 11. 4. 2021, opět v areálu PVA EXPO Letňany.

V roce 2021 budou mít naše tradiční veletrhy významné výročí. Bude se totiž konat jejich jubilejní 30. ročník. Pevně věříme, že si tuto oblíbenou akci společně užijeme.



IX. ročník ankety KRAJ MÉHO SRDCE vyhlášen!


Pořadatelem ankety, probíhající v termínu od 1. listopadu 2020 do 31. ledna 2021, je redakce KAM po Česku, ve spolupráci s naší společností ABF, a.s., pod záštitou Asociace krajů České republiky.

Cílem ankety je zmapovat a meziročně porovnat vývoj preferencí obyvatel ČR v oblasti volnočasových aktivit.

Výsledky IX. ročníku ankety KRAJ MÉHO SRDCE budou uveřejněny v březnovém vydání magazínu KAM po Česku 2021, na portálu www.kampocesku.cz a každý výherce bude kontaktován e-mailem nebo telefonicky.

Hlasovat můžete ZDE.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Bannery ke stažení ZDE a ZDE.

Logo ke stažení ZDE.

Odkaz na facebook ZDE.

 



Tradiční partner veletrhů cestovního ruchu mění název a logo!


Covidová krize uspíšila proměnu a posilování největší profesní platformy v oblasti cestovního ruchu:

Fórum cestovního ruchu = Česká unie cestovního ruchu

Praha, 20. října 2020Bývalé Fórum cestovního ruchu mění název a sílí. „Současná doba, tak kritická pro samotnou existenci cestovního ruchu v České republice, nás přiměla zamyslet se nad podobou organizace, která nás spojuje,“ říká prezident Viliam Sivek. „Už nejsme jen fórum, které diskutuje, případně poskytuje informace. Hájíme zájmy všech, kdo působí v cestovním ruchu. Jednotně a odhodlaně. Proto jsme unie, Česká unie cestovního ruchu.“

Slova prezidenta Sivka dokládá skutečnost, že unie letos připravila již dva strategické a komplexní záchranné balíčky pro celou oblast cestovního ruchu. Nyní velmi aktivně vyjednává s vládou o jejich přijetí a některá opatření se již podařilo prosadit. Česká unie cestovního ruchu v záchranných balíčcích kromě prodloužení programu Antivirus B požaduje odpuštění odvodů zdravotního a sociálního pojištění, převzetí úhrady nemocenské za zaměstnance po dobu prvních 14 dní státem, kompenzace propadu tržeb pro cestovní kanceláře a dalších sedm klíčových opatření pro subjekty podnikající v cestovním ruchu. Některá dílčí opatření dnes schválila vláda: cestovní kanceláře získají podporu ve výši až 2,75 % z plánovaných tržeb na letošní rok a také z každého zrušeného zájezdu. Podporu až 50 000 Kč mají dostat také průvodci.

Unie je nejsilnější organizací svého druhu v zemi a neustále se rozrůstá o nové členy – v těchto dnech do unie vstoupila také významná Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. “Tržby cestovních kanceláří spadly během letošního roku o více než 90 %. Věřím, že naše členství v unii přispěje k prosazení zájmů, které jsou životně důležité nejen pro cestovní kanceláře, ale pro všechny obory v cestovním ruchu a také pro mnoho návazných profesí,”říká Roman Škrabánek, prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, která sdružuje 280 cestovních kanceláří a agentur.

Česká unie cestovního ruchu dnes reprezentuje 16 profesních sdružení, v nichž je členem více než 7 780 subjektů, které reprezentují 181 000 pracovních míst. Unie tak pokrývá výraznou většinu odvětví, v němž v České republice ještě na jaře letošního roku pracovalo 250 000 lidí a které v roce 2019 generovalo 3 % HDP.

 „Bezprecedentní krizová situace před nás postavila novou výzvu. Musíme naprosto jednotně prosazovat prodloužení programu Antivirus B nebo zavedení nového zákona o Kurzarbeitu, který firmám v oboru umožní náhradu mzdových nákladů po několik dalších měsíců. Pokud k tomu nedojde, skončí v cestovním ruchu do konce zimy až 100 tisíc lidí. A to už téměř 40 tisíc lidí svou práci v odvětví od letošního jara ztratilo,“ říká Viliam Sivek, prezident České unie cestovního ruchu.

“Pro Českou unii cestovního ruchu je příchod dalšího významného člena důležitým krokem. Rozšiřování členské základny nás posiluje a zvyšuje šance unie na úspěch při hájení zájmů nejen svých členů, ale i odvětví jako celku,” komentuje vstup AČCKA do České unie cestovního ruchu její viceprezident Martin Plachý.

Původní Fórum cestovního ruchu bylo založeno 14. 4. 2014. V čele organizace stojí prezident Viliam Sivek a tři viceprezidenti Martin Plachý (viceprezident Svazu léčebných lázní ČR), Jakub Juračka (prezident Asociace lanové dopravy ČR) a Jaromír Polášek (předseda Asociace organizací cestovního ruchu).

Seznam nejvýznamnějších členů České unie cestovního ruchu:

 • Asociace cestovních kanceláří ČR
 • Svaz léčebných lázní
 • Asociace průvodců České republiky
 • Asociace lanové dopravy
 • Asociace turistických informačních center ČR
 • Asociace kempů České republiky
 • Český spolek horských průvodců
 • Asociace turistických regionů
 • Klastr cestovního ruchu
 • Asociace bazénů a saun ČR
 • Svaz venkovské turistiky a agroturistiky
 • Asociace kuchařů a cukrářů
 • Klub českých turistů
 • Asociace organizací cestovního ruchu, zájmové sdružení právnických osob
 • EDUSKI Česká republika z.s
 • Asociace českých cestovních kanceláří a agentur


Střední Čechy partnerským regionem


Na jubilejní 30. ročník tradičních veletrhů Holiday World & Region World se mohou milovníci cestování těšit 11. až 14. února 2021. Titulem Partnerský region veletrhů  Holiday World & Region World se pro rok 2021 pyšní Střední Čechy. Ty se budou na veletrzích prezentovat jako Střední Čechy královské aktivní.

Střední Čechy nabízí nekonečnou řadu možností, kam vyrazit na výlet. Výletníci mohou být překvapeni z široké nabídky možností, kterými se Střední Čechy pyšní. Od horských štítů, kde si přijdou na své i náročnější turisté, přes krásu neporušené přírody, kterou je možné obdivovat především v pěti chráněných krajinných oblastech, ale také v rozlehlých brdských lesích nebo na březích řek bez ohledu na to, zda vyrazíte pěšky, na kole či poplujete lodí. Rozhledy do malebné krajiny najdete na středočeských rozhlednách a vyhlídkových místech. Na středočeském venkově na ně čeká pohodová atmosféra a spousta nových zážitků. Lze ale vsadit na jistotu a probádat břehy Slapské přehrady či Sázavy. Aktivního vyžití zkrátka Střední Čechy nabízí nepočítaně.

Téma Střední Čechy královské aktivní vnímá jako nesmírně důležité také hejtmanka Středočeského kraje. “Veletrhy Holiday World & Region World považujeme za jednu z nejvýznamnějších akcí. A protože se v rámci pandemie dostala řada podnikatelů a osob do tíživé situace, cítíme potřebu vyvinout maximální aktivitu k jejich podpoře a nastartovat cestovní ruch. Střední Čechy k aktivitě přímo vybízejí. Naleznete zde nepřeberné možnosti vyžití od cykloturistiky, pěší turistiky, vodních ploch, golfu, historických turistických cílů, zooparků a další škále možností prožití unikátních aktivních zážitků. Naše expozice tedy bude laděna na veletrzích cestovního ruchu do této tématiky a nesmírně se na ni těším,“ říká Jaroslava Pokorná Jermanová,  hejtmanka Středočeského kraje.

Foto: Středočeská centrála cestovního ruchu



Pozvánka na unikátní seriál Tatra kolem světa 2


Veletrhy Holiday World & Region World jsou hrdým partnerem expedice Tatra kolem světa 2.

Nyní máte možnost nahlédnout pod pokličku této dobrodružné mise.

Již v sobotu 3. října 2020 odstartuje na Prima ZOOM desetidílný seriál, který bude mapovat tuto expediční cestu. Seriál se bude vysílat vždy v sobotu od 20:00 a jeden díl trvá 45 minut. Náhled spotu ZDE.

První díl dokumentuje stavbu auta a přípravy projektu, slavnostní start z ČR, provedeve vás svojí cestou po Slovensku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku až po Bulharsko.

Příjemné sledování vám přeje organizační tým veletrhů Holiday World & Region World.



Pozvánka na unikátní seriál Tatra kolem světa 2




Úvodní slovo


Vážení návštěvníci stránek veletrhů HOLIDAY WORLD & REGION WORLD,

premiérové představení tradičních veletrhů cestovního ruchu v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA dopadlo na výbornou. V roce 2020 se na veletrhu představil téměř celý svět na jedné adrese. Veletrhy, které se konaly 13. až 16. února 2020, si pod taktovkou pořadatelské společnosti ABF užilo 31 217 spokojených návštěvníků.

Nechyběly národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. Na turistické zážitky lákaly regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabídly desítky cestovních kanceláří a agentur. Téměř všechny zastoupené kraje nabídly na veletrhu v celé své kráse klenoty krajů České republiky.

Dovolte nám, pozvat Vás na další ročník veletrhů HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, který se uskuteční v termínu 9. - 11. 4. 2021 opět v areálu PVA EXPO Letňany.

V roce 2021 budou mít naše tradiční veletrhy významné výročí. Bude se totiž konat jejich jubilejní 30. ročník. Pevně věříme, že si tuto oblíbenou akci společně užijeme.

Partnerským krajem pro rok 2021 se staly Střední Čechy. Partnerskou zemi již brzy představíme.

 



Měsíc věží a rozhleden




Ministerstvo zdravotnictví ČR: Veletrhy běží dál!


Přestože ve středu 16. září oznámilo ministerstvo zdravotnictví zavedení zpřísňujících protiepidemických opatření, veletrhy zůstávají v nastaveném režimu a podzimní veletržní sezóna v Letňanech pokračuje podle plánu. Jak ukázaly již realizované akce AUTOSHOW PRAHA, FOR PETS a FOR DECOR & HOME, na výstavišti PVA EXPO PRAHA se úspěšně podařilo nastavit zdravotně-organizační opatření, která maximálně zajišťují bezpečnost a komfort návštěvníků a vystavovatelů.

Postup zpřísňování opatření v souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace v ČR jasně ukazuje, že veletrhy a s nimi související akce nejsou rizikovým místem pro širokou veřejnost a právem tak mohou pokračovat v realizaci plánovaného kalendáře. Ministerstvo zdravotnictví ČR ve středu 16. září uvedlo, že je nutné novými opatřeními snížit sociální kontakt v rizikových provozech, mezi něž zabezpečená výstaviště rozhodně nepatří. Nadále ve stejném režimu proto mohou pokračovat veletrhy, trhy, výstavy a jim podobné akce.

Zároveň není nutné více omezovat počet lidí ve vytčených sektorech. „Nadále platí pravidlo, že prostor, ve kterém se vnitřní hromadné akce konají, musí být rozdělen do organizačně oddělených sektorů, jinak u vnitřních prostor je maximální kapacita sektoru 500 osob. Každý sektor musí mít svůj individuální vstup z venkovních prostor nebo jsou organizátoři povinni vstupy a výstupy ze sektorů časově regulovat tak, aby nedocházelo k nežádoucímu shlukování,“ uvádí ministerstvo.

Přípravy na následující akce podzimu intenzivně běží a již ve dnech 22. až 26. září přivítá letňanské výstaviště návštěvníky nejvýznamnější události sezóny – stavebního veletrhu FOR ARCH. Ten se letos koná v souběhu s veletrhem zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN. Již v prvních říjnových dnech se v Letňanech představí veletrhy FOR GASTRO & HOTEL (1.–3. 10.) a FOR INTERIOR (1.–4. 10.). Stejně jako při předchozích akcích, také během těch následujících budou na výstavišti PVA EXPO PRAHA nastavena speciální pravidla jako stavebně oddělené sektory, povinnost nošení roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel, regulace počtu návštěvníků v sektorech v jeden okamžik i dezinfekce prostor.



AUTOSHOW úspěšně prověřila připravenost veletrhů v PVA EXPO PRAHA


Největší česká automobilová výstava AUTOSHOW PRAHA byla prvním a také úspěšným bodem veletržní sezóny letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Premiérová událost podzimu prověřila nově nastavená organizační a zdravotnická pravidla na výstavišti a ukázala, že je možné zajistit plynulý a bezpečný průběh akcí i s potřebnými opatřeními. Ve dnech 28. až 30. srpna vzbudila AUTOSHOW PRAHA velký zájem veřejnosti a během tří dnů ji navštívily tisíce lidí.

Stavebně oddělené sektory, povinnost roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel i redukce počtu návštěvníků v jednotlivých sekcích veletrhu v jeden okamžik – tato i mnoho dalších bezpečnostních opatření proměnily letňanské výstaviště v bezpečnou zónu, a přitom zůstal zachován komfort pro návštěvníky a vystavovatele. Úvodní akce veletržního podzimu v Praze se vydařila na jedničku a ukázala, že si veřejnost může užít oblíbené události bezpečně a přitom pohodlně.

Výstava AUTOSHOW PRAHA přinesla amatérským nadšencům i profesionálům z automobilového odvětví mnoho zajímavostí. Ve spojení s tuningovou výstavou ESCAPE6 PRAGUE CAR FESTIVAL zaměřenou především na upravené a sportovní vozy bylo k vidění mnoho zajímavostí, proběhlo také několik národních premiér významných značek, kdy se na veřejnosti poprvé ukázaly například Mazda MX-30, ŠKODA OCTAVIA COMBI RS iV nebo Ford Explorer PHEV. Konala se i jedna světová premiéra v podobě elektrického vozu značky Kaipan. Nechyběly atraktivní prototypy i bohatý doprovodný program. Celkem se v Letňanech prezentovalo 42 značek.

Veletržní sezóna v PVA EXPO PRAHA pokračuje dál a návštěvníci si mohou vychutnat své oblíbené akce s maximální bezpečností. Již ve dnech 3. až 6. září se koná veletrh FOR PETS, o týden později od 10. do 12. září proběhne FOR DECOR & HOME a v termínu 22. až 26. září se bude konat stavební veletrh FOR ARCH v souběhu s akcí FOR GARDEN. Více o programu najdete na www.pvaexpo.cz.

Více fotografií z AUTOSHOW PRAHA 2020 najdete ve fotogalerii.



PRAGUE KEMP LETŇANY – AKTUÁLNĚ


Milí návštěvníci, na základě dosavadně získaných zkušeností dochází v programu kulturního léta PRAGUE KEMP LETŇANY z provozně organizačních důvodů k několika změnám. Abychom zachovali prestiž pořádaných akcí, rozhodli jsme se vzhledem k současné situaci vylepšit bezpečnostní opatření v našem areálu. Zároveň je naším cílem zachovat komfort nejblíže obydleného okolí. Vyslyšeli jsme ale také vaše přání a v programu ponechali ty nejžádanější koncerty. Těšit se tak můžete na 8 koncertů během 7 skvělých večerů na naší letní stage!

14. 7. | KEKS a Odyssea

21. 7. | Brutus

25. 7. | BOTOX a Realita (16.00-18.00 hodin)

25. 7. | Michal David (20.00-22.00 hodin)

8. 8.   | AMCO

12. 8. | Jelen a Kateřina Marie Tichá

14. 8. | VIVALDIANNO RELOADED

20. 8. | David Stypka, Adam Mišík, Debbi

Velice nás to mrzí, ale ostatní akce z původního programu se bohužel ruší. Peníze za zakoupené vstupenky budou v nejbližších dnech vráceny na číslo účtu, ze kterého byly uhrazeny.

Vstupenky na koncert Michala Davida 26. 7., Adama Mišíka 15. 7., Davida Stypku 22. 7., Debbi 29. 7. a BOTOX a Realitu 5. 8. ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI NA NOVÝ TERMÍN.

Děkujeme za pochopení a věříme, že nám i nadále zachováte přízeň.

V případě dotazů ke vstupnému nás kontaktujte na e-mailu: vstupenky@abf.cz.



Důležité informace k rozvolňování


Vzhledem k pozitivnímu vývoji epidemiologické situace v České republice přikročilo Ministerstvo zdravotnictví ČR k dalšímu rozvolňování karanténních opatření, tentokrát již také v oblasti veletržnictví. S platností od pondělí 22. června 2020 je opět povoleno konání veletržních akcí, a to s maximální účastí do 5 000 osob ve stejný čas. Pokud bude epidemiologická situace nadále držet současný směr vývoje, předpokládá se povolení zdvojnásobení kapacity již prvním zářijovým dnem. Organizátoři veletrhů společně s vystavovateli tak již intenzivně pracují na přípravách jednotlivých akcí.

Zásadní důraz bude kladen na bezpečnost vystavovatelů i návštěvníků. V případě největšího organizátora veletrhů a výstav v Praze, společnosti ABF, budou kromě zavedení potřebných zdravotně-organizačních opatření aplikovány také technologie minimalizující osobní kontakt. „Na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech využijeme nejmodernějších technologií, zavedeme online registrace, bezkontaktní registrace a zjednodušíme veškeré standardní procesy na našich akcích, aby bylo možné odbavovat je s minimálním mezilidským kontaktem,“ říká generální ředitel ABF Tomáš Kotrč.



Tisková zpráva MBM TOURISM PRAGUE 2020


Tisková zpráva 
MBM TOURISM PRAGUE 2020 - 
úspěšná mezinárodní akce sítě Enterprise Europe Network

Turismus a služby s ním spojené patří mezi dynamicky se rozvíjející obory národních ekonomik a pro některé evropské regiony představuje dokonce klíčový zdroj příjmu. Proto i v rámci Evropské unie se tento obor řadí mezi prioritní a stejně tak je tomu i v rámci původně evropské, nyní již světové, sítě na podporu podnikání, Enterprise Europe Network (EEN). Tomuto trendu odpovídá i letošní novinka – obchodní jednání MBM TOURISM PRAGUE 2020, která se uskutečnila v polovině února při veletrhu Holiday World v PVA Expo Letňany v Praze.

EEN při Centru pro regionální rozvoj České republiky (Centrum) zorganizovalo společně s kolegy ze sítě EEN a společností ABF, a.s. první ročník b2b kontraktačních jednání pro firmy, organizace a instituce z cestovního ruchu MBM TOURISM PRAGUE 2020. Obchodních jednání se zúčastnili majitelé cestovních kanceláří, zástupci hotelů, restaurací, lázeňských a wellness resortů, zdravotní turistiky, zastoupena byla regionální turistika - vinné stezky, cyklostezky, agroturistika, své služby nabízely i firmy, které se zaměřují na využití moderních technologií v turistice - digitální řešení a aplikace.

Akce se zúčastnily i stavební a řemeslné firmy z oboru ochrany památek a kulturního dědictví, které navštívily i druhý paralelně pořádaný veletrh Památky- Muzea-Řemesla. O tuto část měly zájem zejména německé řemeslné firmy.

Do prvního ročníku MBM TOURISM PRAGUE 2020 se přihlásilo 120 firem a institucí z Česka, evropských i vzdálených exotických zemí z celého světa. Partnery pro jednání si našlo téměř 100 účastníků z 26 zemí, kteří uskutečnili více než 220 dvoustranných oficiálních jednání a desítky neformálních schůzek.

Maximální podporu prvnímu ročníku MBM TOURISM PRAGUE 2020 poskytl hlavní organizátor obou veletrhů, společnost ABF a.s. Díky vstřícnému přístupu, poskytnutí zázemí pro b2b jednání a bezplatných vstupenek pro účastníky, propagaci akce a skvělé spolupráci byla organizace MBM TOURISM PRAGUE 2020 mnohem snazší.

B2b jednání se zúčastnili i partneři sítě EEN z mnoha evropských zemí, kteří se aktivně zapojili do MBM TOURISM PRAGUE 2020. V rámci doprovodného programu veletrhu se konalo také setkání odborné sektorové skupiny EEN – Sector Group Tourism and Cultural Heritage. Do Prahy přijelo 21 členů této odborné sektorové skupiny, kteří ocenili též úroveň obou veletrhů a byli překvapeni jejich rozsahem.

Po celou dobu Holiday World mohli návštěvníci veletrhu navštívit stánek Centra pro regionální rozvoj České republiky – Enterprise Europe Network. Zájemci zde obdrželi informace o činnosti Centra a EEN, např. i informační materiály o zajímavých projektech z oblasti turismu a kulturních památek realizovaných v jednotlivých krajích díky evropským fondům.

První ročník MBM TOURISM PRAGUE se vydařil. Z dotazníkového šetření uskutečněného bezprostředně po jednáních vyplývá, že navázané kontakty jsou velmi perspektivní, dvě třetiny b2b jednání jsou hodnoceny jako „budoucí spolupráce je možná“ a dokonce 12 schůzek je ohodnoceno jako „spolupráce již dohodnuta“. Zbývající schůzky přinesly výměnu informací a jen minimální počet jednání je označen jako nezajímavý. Vysoce byla ceněna i organizace a zajištění akce a asistence účastníkům před i během akce.

Někteří účastníci se s tímto typem obchodních jednání setkali poprvé. I oni ocenili výhody, které jim b2b jednání organizovaná sítí EEN přináší: s minimálními finančními náklady - registrace je zdarma - možnost uskutečnit až 10 schůzek s partnery dle vlastního výběru, a to vše v rámci dvou zajímavých veletrhů. Návštěvníci měli určitě dostatek času k prohlídce expozic, vystavovatelé zase využili příležitost pozvat partnery na svůj stánek. Tento typ b2b jednání organizovaných při významných veletrzích je mezi podnikateli stále oblíbenější.

Více informací o MBM TOURISM PRAGUE 2020 a profily přihlášených firem a institucí naleznete na webové stránce: http://tourismprague2020.talkb2b.net/

Mezinárodní obchodní jednání pro firmy ze všech oborů, které pořádá síť EEN, naleznete na webové stránce:  www.crr.cz/een.



Úspěšný Holiday World představil celý svět


Premiérové představení tradičních veletrhů cestovního ruchu v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA dopadlo na výbornou. Holiday World & Region World nabídly návštěvníkům téměř celý svět na jedné adrese. Veletrhy, které se konaly 13. až 16. února 2020, si pod taktovkou pořadatelské společnosti ABF užilo 31 217 spokojených návštěvníků.

Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu Holiday World & Region World jsou nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.  „V roce 2020 se na veletrzích Holiday World & Region World představily národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, například Ameriky, Asie a Afriky. Své expozice a stánky u nás prezentovalo návštěvníkům 489 vystavovatelů ze 46 zemí, a to na výstavní ploše 11 270 m².  Na turistické zážitky též lákaly regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabídly desítky cestovních kanceláří a agentur,“ říká Martin František Přívětivý, obchodní a marketingový ředitel z pořadatelské společnosti ABF.

Partnerskou zemí veletrhu Tunisko

Pro rok 2020 se titulem partnerská země veletrhu Holidy World pyšnilo Tunisko. Představilo tak svá zlatá pobřeží s pozvolným vstupem do moře, slunečné klima, doletovou vzdálenost z České republiky 2,5 až 3 hodiny, rozmanité památky, výbornou kuchyni a pohostinnost místních obyvatel, což dělá z Tuniska jednu z nejžádanějších destinací, kterou v roce 2019 navštívilo téměř 110 000 Čechů.  „Jako každoročně se i v letošním roce Tuniský národní úřad pro cestovní ruch účastnil veletrhu Holiday World. Letos ale poprvé v historii naší účasti jako partnerská země tohoto veletrhu. Doufáme, že jsme návštěvníkům veletrhu udělali radost vystoupením tuniské hudební skupiny a ukázkou tuniských řemesel na našem stánku,“ říká Mohamed Oussama Ben Yedder, ředitel Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch.

Poznání regionů napříč Českem

V rámci souběžné akce s příznačným názvem Region World, bylo zaostřeno na regiony České republiky. Nosným tématem byla oblíbená pěší turistika. Téměř všechny zastoupené kraje nabídly na veletrhu Region World v celé své kráse klenoty krajů České republiky. Partnerským krajem pro rok 2020 byl nádherný Jihočeský kraj. “Změna místa veletrhu se podařila. Nejen, že návštěvníci tuto změnu přijali a dorazili ve velkém počtu, ale z hlediska technického zázemí a programu bylo vše v kvalitě, která odpovídá důležitosti této akce. Jsem velmi rád, že jsme se připojili jako partnerský region právě tohoto ročníku a těším se na pokračování spolupráce,“ říká Ing. Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.                          

19. ročník cestovatelského festivalu Prima ZOOM WorldFilm

V rámci doprovodného programu se opět konal velkolepý cestovatelský festival Prima ZOOM WorldFilm. Ten letošní nabídl setkání s dobrodruhy opravdu velmi zvučných jmen. Své přednášky na něm měli osobně například adoptovaný člen kmene Yawalapiti Mnislav Zelený Atapana, cestovatel a fotograf Jirka Kolbaba, šéf Českého egyptologického ústavu profesor Miroslav Bárta, bývalá československá horolezkyně Dina Štěrbová a mnozí další. „Letos poprvé cestovatelský festival i veletrh cestoval! Z Holešovic do Letňan! Jsem moc rád, že jsme se našim divákům neztratili. Že za námi přišli i do nových prostor. Opět platilo, že WorldFilm, to je hlavně velké cestovatelské setkání, svátek na začátku roku, kdy se sejdou na jednom místě (nejen přednášející) cestovatelé, než se zase rozjedou po celé zeměkouli,“ říká režisér a polárník Petr Horký, programový ředitel festivalu Prima ZOOM WorldFilm.

Rozloučení s týmem expedice Tatra kolem světa 2

Veletrh nabídl také mimořádnou příležitost rozloučit se s celým týmem expedice Tatra kolem světa 2. Celý víkend si návštěvníci mohli navíc přímo na veletrhu v klidu na vlastní oči prohlédnout unikátní Tatru 815. Speciálně upravený vůz, který 22. 2. 2020 naváže na expedici Tatra kolem světa z let 1987 až 1990. Poutavé vyprávění o celém projektu, včetně promítání, měli na hlavním pódiu organizátoři Marek Havlíček a Petr Holeček. Nechyběl osobně ani pan Stanislav Synek, poslední žijící člen původní expedice Tatra kolem světa.

Televizní tváře součástí veletrhu

Fotr na tripu alias Josef Vrtal z televizního pořadu Autosalon návštěvníkům poradil, jak s malými dětmi projet kus světa. Oblíbený moderátor a herec Dalibor Gondík se s návštěvníky veletrhu živě podělil o své zkušenosti s cestováním karavanem po Slovensku a představil tak pořad České televize V karavanu po Slovensku. Tradičně se veletrhů účastnil také herec Václav Vydra jako pohádkový král Václav V., Vydra zvaný. Autogramiádu měli na veletrzích také herci Divadla Palace Miroslav Etzler, Martina Hudečková a Ladislav Hampl.

Zájezdy za milion i Expediční kamera

Doprovodný program nabídl už 11. ročník oblíbeného filmového festivalu Expediční kamera. A již pojedenácté mohli návštěvníci soutěžit o Zájezdy za milion. Ve spolupráci s turistickým portálem Kam po Česku byly vyhlášeny výsledky hlasování v osmém ročníku ankety Kraj mého srdce. Absolutním vítězem této ankety se stal Jihomoravský kraj.

           

Doprovodný program pro odborníky

Novinkou veletrhu byl 1. ročník Matchmaking Business Meeting Tourism Prague 2020. Tato řízená B2B jednání mezi českými a zahraničními podnikateli měla velký úspěch. Do prvního ročníku MBM Tourism Prague 2020 se přihlásilo 120 firem a institucí z Česka, evropských i vzdálených exotických zemí z celého světa. Partnery pro jednání si našlo téměř 100 účastníků z 26 zemí, kteří uskutečnili více něž 220 dvoustranných obchodních jednání a desítky neformálních schůzek. 

V rámci doprovodného programu se konalo také dvoudenní zasedání odborné sektorové skupiny cestovního ruchu Enterprise Europe Network – Sector Group Tourism nad Cultural Heritage. Do Prahy přijelo 21 členů této odborné sektorové skupiny, kteří ocenili též úroveň obou veletrhů a byli překvapeni jejich rozsahem.

Velmi zajímavá a důležitá byla zajisté konference Závěrečná fáze EET v cestovním ruchu, která se uskutečnila první den veletrhu pod taktovkou ministryně financí ČR paní Aleny Schillerové.

Téměř 200 profesionálů z cestovního ruchu se zúčastnilo již třetího ročníku 360° Travel Trends s podtitulem Rising Stars aneb kdo utváří budoucnost Česka v cestovním ruchu.

Agentura CzechTourism uspořádala na veletrzích cestovního ruchu ve spolupráci s pořadateli veletrhů Holiday World & Region World první ročník networkingové akce Media Day. Zástupci třinácti krajů České republiky na ní médiím z Ruska, Polska, Rakouska, Německa, Slovenska a Beneluxu představili výběr toho nejlákavějšího z regionu pro nadcházející turistickou sezónu.

          

Ochutnejme cestování

Velký úspěch měl u návštěvníků také gastrofestival Ochutnejme cestování. Ten přichystal cestovatel Karel Wolf ve spolupráci s festivalem Kolem světa a s pořadateli veletrhu Holiday World. Lidé měli příležitost ochutnat gastronomické speciality z Mexika, Indonésie, Venezuely, Itálie, Arménie, Gruzie, Vietnamu, Srí Lanky, Španělska, Konga a dalších zemí.

                              

Dejme minulosti budoucnost

Veletrhy Holiday World & Region World také velmi příjemně spojily své síly s veletrhy Památky – Muzea – Řemesla. Díky tomuto svazku došlo k úžasné a logické synergii mezi památkami a cestovním ruchem, kdy se na akci, pod záštitou Ministerstva kultury ČR, prezentovaly nejzajímavější památkové objekty v zemi, včetně církevních. Závěrem je důležité zdůraznit, že zmíněné kvalitní veletrhy, tedy Holiday World & Region World a veletrhy Památky – Muzea – Řemesla, si mohli návštěvníci užít v rámci jedné vstupenky.

 

Markéta Klíma Holatová
PR manažer veletrhů Holiday World / Region World

E-mail: holatova@abf.cz, M: +420 602 135 473



Gastrofestival Ochutnejme cestování v hale 6


Cestovatel Karel Wolf ve spolupráci s festivalem Kolem světa připravil pro návštěvníky veletrhů HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2020 v hale č. 6 ochutnávku jídel a a gastronomických specialit z celého světa. Už jste ochutnali africké koblihy, mexické burritos, dadar gulung nebo tabouleh s hummusem? Společně budeme ochutnávat dobroty z Mexika, Indonésie, Venezuely, Itálie, Arménie, Gruzie, Vietnamu, Srí Lanky, Španělska nebo Konga. Kuchaři v jednotlivých sekcích opravdu pochází z jednotlivých destinací. Ale nebojte se, nemusíte umět indonésky, španělsky nebo vietnamsky. Obsluha stánku se s vámi vždy domluví jednoduchou a trochu někdy i lámanou češtinou a vy tak zažijete ten správný střet kultur a můžete si třeba vyzkoušet jak se smlouvá na tržišti ve Vietnamu a nebo v Mexiku. 

 

 

 

 

 

 



Dalibor Gondík živě V karavanu po Slovensku


Dalibor Gondík se s návštěvníky veletrhu osobně podělí o své zážitky s cestováním karavanem po Slovensku.

Představí také na hlavním pódiu úspěšný stejnojmenný pořad České televize V karavanu po Slovenku.

V sobotu 15.2.2020 Vás zveme na Daliborovo poutavé vyprávění v hale č.6 na hlavním pódiu od 11:30 do 12:00. Poté pod pódiem proběhne autogramiáda s oblíbeným Daliborem Gondíkem.

Archiv pořadu České televize V karavanu po Slovensku najdete ZDE.

 



KAM po Česku na veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


Přijďte nás navštívit na 29. ročník mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky. Jsme nezávislá česká společnost založená v listopadu 2007 jako nezisková organizace a od března 2016 fungující jako s. r. o. Naše redakce se věnuje od svého vzniku bezplatnému poskytování unikátních a aktuálních zpráv z oblasti volnočasových aktivit, především turistice a kultuře. V sobotu 15. 2. 2020 bude na našem stánku probíhat autogramiáda herců Divadla PALACE. V čase 14:00 - 16:00 hod. se návštěvníci mohou těšit na Martinu Hudečkovou, Miroslava Etzlera, Ladislava Hampla nebo Kateřinu Holánovou.

Najdete nás v hale č. 2, stánek 2A24 spolu s Městem Litoměřice, Muzeem středního Pootaví Strakonice, tiskárnou Akontext, Divadlem Palace, Památníkem Terezín, městem Ústí nad Orlicí a Československou obcí legionářskou.

Těšíme se na vás!

www.kampocesku.cz



Monika Benešová a její Pacifická hřebenovka


Holka z Moravy, Monika Benešová, která sama zdolala Pacifickou hřebenovku, bude celý víkend hostem veletrhu Holiday World a Vy se s ní tak můžete osobně setkat a popovídat si s ní.  

Přednášky na hlavním pódiu v hale č.6 bude mít v sobotu 15.2. od 16:30 do 17:30 hodin a v neděli 16.2. od 13:00 do 14:00 hodin. Doporučujeme!

Na Pacifickou hřebenovku se ročně vydá několik tisíc lidí, ale dokončí ji jen desetina z nich. Monika patří mezi ně! A to byla ještě před nedávnem pacientkou s vážnými zdravotními problémy, která se bála jít po ulici. Přesto se rozhodla změnit život a splnit si sen. Projít pěšky celou Ameriku. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám. Pacifická hřebenovka ji tvrdě zkoušela. Naučila ji ale, nevzdávat se!



Fotr na tripu


Poznejte osobně hlavního protagonistu výpravy Fotr na tripu. Expert Pepa vám osobně poradí, jak s malými dětmi projet Ukrajinu, Moldávii, Gruzii, Ázerbájdžán, Kyrgyzstán a Kazachstán. Navíc si budete moci prohlédnout i jeho upravenou Toyotu Land Cruiser.



Tatra kolem světa 2 na veletrhu!


Veletrh nabídne o víkendu také mimořádnou příležitost rozloučit se s týmem expedice Tatra kolem světa 2. A co víc, celý víkend si můžete přímo na veletrhu, v hale č. 6, v klidu na vlastní oči prohlédnout unikátní Tatru 815. Speciálně upravený vůz, který 22. 2. 2020 naváže na expedici Tatra kolem světa z let 1987 až 1990.

Zakladateli projektu TKS2 jsou ostřílení cestovatelští matadoři Marek Havlíček a Petr Holeček, kterým s projektem pomáhá celá řada profesionálů ve svých oborech, tak i tým nadšenců a cestovatelů.

„Bude to nejvýznamnější Česká i Slovenská expedice,“ říká Marek Havlíček, jeden ze zakladatelů projektu TKS2.  Trasa povede přes Střední a Východní Asii, projede Jižní, Střední i Severní Amerikou a přes celý Africký kontinent zpět do ČR. Celkem je v plánu ujet více než 270.000 kilometrů a navštívit téměř 70 zemí světa.

Poutavé vyprávění o celém projektu, včetně promítání, budou mít dobrodruzi Marek Havlíček a Petr Holeček na hlavním pódiu o víkendu. V sobotu 15. 2. od 14 hodin a v neděli 16. 2. od 12 hodin.

Přijďte se rozloučit a popřát expedici šťastnou cestu! Tatra Kolem Světa 2 bude putovat  dlouhé 3 roky!

Více info ZDE.



HOT TIPS od vydavatele TTG, mediálního partnera veletrhu, společnosti 1. Distribuční společnost s.r.o.


Vybírejte z nabídky tipů na kontakty s cestovními kancelářemi, zahraničními centrálami cestovního ruchu a dalšími společnostmi, z nichž mnohé najdete ve výstavních halách veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD ve dnech 13.–16. února 2020. Ty ostatní můžete kontaktovat jak během návštěvy jejich zástupců na veletrhu, tak mimo letňanské výstaviště. Všichni mají co nabídnout a těší se na spolupráci s vámi!

Celý přehled ZDE



Předpremiéra festivalu Expediční kamera - program


Na 29. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2020 proběhne - jako již tradičně - i předpremiéra vybraných snímků z filmového festivalu Expediční kamera.

Letošní, již 11. ročník festivalu přináší do dvoustovky českých a slovenských měst ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z celého světa i z domácí produkce - více informací ZDE.

Anotace k jednotlivým filmům ZDE.

Program předpremiéry:

pátek 14. února 2020

čas název filmu délka trvání
12:30 - 12:45 Sary Jaz 15 min.
12:45 - 13:42 Tieň Jaguara 57 min.
13:42 - 14:00 přestávka  
14:00 - 14:15 Surf Cuba 15 min.
14:15 - 14:36 Boy Nomad 21 min.
14:36 - 15:21 Matsés 45 min.
15:21 - 15:35 přestávka  
15:35 - 16:00 Stumped 25 min.
16:00 - 16:26 Tupendeo 26 min.
16:26 - 16:39 Waiau-Toa Odyssey 13 min.

sobota 15. února 2020

čas název filmu délka trvání
9:30 - 9:45 Sary Jaz 15 min.
9:45 - 10:42 Tieň Jaguara 57 min.
10:42 - 11:00 přestávka  
11:00 - 11:15 Surf Cuba 15 min.
11:15 - 11:36 Boy Nomad 21 min.
11:36 - 12:21 Matsés 45 min.
12:21 - 12:35 přestávka  
12:35 - 13:00 Stumped 25 min.
13:00 - 13:26 Tupendeo 26 min.
13:26 - 13:39 Waiau-Toa Odyssey 13 min.
13:39 - 14:00 přestávka  
14:00 - 14:15 Sary Jaz 15 min.
14:15 - 15:12 Tieň Jaguara 57 min.
15:12 - 15:30 přestávka  
15:30 - 15:45 Surf Cuba 15 min.
15:45 - 16:06 Boy Nomad 21 min.
16:06 - 16:51 Matsés 45 min.

neděle 16. února 2020

čas název filmu délka trvání
9:30  - 9:45 Sary Jaz 15 min.
9:45 - 10:42 Tieň Jaguara 57 min.
10:42 - 11:00 přestávka  
11:00 - 11:15 Surf Cuba 15 min.
11:15 - 11:36 Boy Nomad 21 min.
11:36 - 12:21 Matsés 45 min.
12:21 - 12:35 přestávka  
12:35 - 13:00 Stumped 25 min.
13:00 - 13:26 Tupendeo 26 min.
13:26 - 13:41 Sary Jaz 15 min.
13:41 - 14:00 přestávka  
14:00 - 14:57 Tieň Jaguara 57 min.

 

 



Navštivte na veletrhu PRAGUE CITY TOURISM


Prague City Tourism - jsme moderní marketingová organizace hlavního města Prahy. Na Holiday World budeme jedním ze zástupců příspěvkových organizací pražského Magistrátu.

Staráme se o kvalitu domácího a zahraničního cestovního ruchu, poskytujeme profesionální turistické informace o Praze, zprostředkováváme průvodcovské služby a zajišťujeme návštěvnický provoz historického objektu Staroměstské radnice. Mezi hlavní prostředky komunikace patří naše tematické brožury, které jsou zdarma k dostání na informačních centrech PCT či volně ke stažení na webu Prague.eu. Naši profesionální průvodci zajišťují hromadné i individuální vycházky Prahou a to nejen historickým centrem, ale také zajímavými pražskými čtvrtěmi či dle individuálních přání. Nově nabízíme spolupráci s profesionály v cestovním ruchu při prodeji průvodcovských služeb. Zastavte se za námi u stánku Prague City Tourism.

Více informací o nás najdete na https://www.prague.eu/cs 



Nedělní bezplatný vstup s platným průkazem člena KČT


Partner veletrhu, Klub českých turistů, ve spolupráci s organizátorem veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, připravil i letos pro své členy dárek v podobě bezplatného nedělního vstupu. Více informací na webových stránkách klubu, na webových stránkách časopisu Turista nebo na facebooku.



Cestopisné přednášky od vystavovatelů - členů AČCKA


I na 29. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2020, se můžete formou přednášek, prezentací, seminářů, ale třeba i soutěží seznámit s nabídkou cestovních kanceláří - členů AČCKA. Podrobný časový harmonogram naleznete ZDE.

 


 



Cestopisné přednášky od vystavovatelů - členů ACK ČR


I na 29. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2020, se můžete formou přednášek, prezentací, seminářů, ale třeba i soutěží seznámit s nabídkou cestovních kanceláří - členů ACK ČR.

 

 

čtvrtek 13. února 2020

čas název anotace organizační zajištění
16:00 - 16:30 Slovensko Dovolená bez jazykových bariér. Leták ke stažení ZDE. ATIS a.s.
16:30 - 17:00 Polsko - nové Dovolená nejen na Baltu. Leták ke stažení ZDE.  ATIS a.s.

 

pátek 14. února 2020

čas název anotace organizační zajištění
10:00 - 10:15 Pozvánka do Hornického muzea Příbram Hornické muzeum Příbram patří k nejstarším muzeím v České republice. Expozice umístěné v historických provozních a správních objektech přibližují bohatou montánní minulost spjatou s těžbou stříbra, uranu a dalších rud. Muzeum umožňuje jízdu hornickým vláčkem po povrchu i podzemím, prohlídky několika kilometrů štol, fárání výtahem, jízdu po skluzavce k obřímu vodnímu kolu, seznámení s unikátními parními těžními stroji a rozsáhlou mineralogickou sbírkou či havířským folklorem. Hornické muzeum Příbram
10:15 - 10:30 Představujeme Zoo Jihlava - poklad v srdci Vysočiny Poznejte s námi malebnou a čarokrásnou zoo, která leží v srdci Vysočiny.  Zoo Jihlava je domovem pro více než 280 druhů zvířat a my vám některá představíme Zoologická zahrada Jihlava
10:30 - 10:45 Pozvánka do Regionálního muzea v Mělníce

Regionální muzeum v Mělníce láká své návštěvníky nejen na stálou expozici regionální historie, přírody a českého vinařství. Můžete si zde prohlédnout i obsáhlou expozici historických kočárků a dobových hraček. Součástí je i dlouhodobá výstava „Z historie malé železnice“ s dílnou ze stavebnice Merkur. Dospělí si mohou návštěvu zpestřit degustací českých vín.

Regionální muzeum Mělník
10:45 - 11:30 Toulky po Maledivách Poznejte ostrovní stát v Indickém oceánu, který leží na devatenácti korálových atolech a sestává z více než 1000 ostrovů. Přiblížíme vám tuto vyhledávanou turistickou destinaci jak z paluby „safari-lodi“, tak z pohledu „turisty-cestovatele“ s batohem i vyznavače „all-inclusive“ dovolené v rezortu. Nahlédneme do jednoho z nejmenších hlavních měst světa Malé, na některé neobydlené ostrůvky tropického ráje Malediv i pod hladinu tyrkysově modrého oceánu – do světa delfínů, mant, rejnoků a všemožných pestrobarevných rybek. CHINA TOURS s.r.o.
11:30 - 12:00 Slovensko Dovolená bez jazykových bariér. Leták ke stažení ZDE. ATIS a.s.
12:00 - 12:30 Polsko - nové Dovolená nejen na Baltu. Leták ke stažení ZDE. ATIS a.s.
12:30 - 13:00

Jak do Ameriky - s cestovkou nebo na vlastní pěst?

- praktické informace pro cestovatele

- letos představíme Yukon a Aljašku
AMERICA TOURS, v.o.s.

 

sobota 15. února 2020

čas název anotace organizační zajištění
13:30 - 13:45 Pozvánka do Hornického muzea Příbram

Hornické muzeum Příbram patří k nejstarším muzeím v České republice. Expozice umístěné v historických provozních a správních objektech přibližují bohatou montánní minulost spjatou s těžbou stříbra, uranu a dalších rud. Muzeum umožňuje jízdu hornickým vláčkem po povrchu i podzemím, prohlídky několika kilometrů štol, fárání výtahem, jízdu po skluzavce k obřímu vodnímu kolu, seznámení s unikátními parními těžními stroji a rozsáhlou mineralogickou sbírkou či havířským folklorem.

Hornické muzeum Příbram
13:45 - 14:00 Představujeme Zoo Jihlava - poklad v srdci Vysočiny Poznejte s námi malebnou a čarokrásnou zoo, která leží v srdci Vysočiny.  Zoo Jihlava je domovem pro více než 280 druhů zvířat a my vám některá představíme Zoologická zahrada Jihlava
14:00 - 15:00 Jak do Ameriky - s cestovkou nebo na vlastní pěst?

- praktické informace pro cestovatele

- letos představíme Yukon a Aljašku
AMERICA TOURS, v.o.s.
15:00 - 16:00 Sečuán země hojnosti

Sinolog Jan Pospíšil vám představí čínskou provincii Sečuán jako zemi hojnosti, proměn a měnících se tváří, stejně jako je tomu v tradiční sečuánské opeře. Najdeme zde nádhernou přírodu, tisíciletou historii a kulturu, vzácná zvířata a různorodá etnika. Na severu a západě se k nebesům zvedají horské velikány, které vytvářejí nádherná údolí alpinského typu plná smaragdových jezer, vodopádů a horských pastvin. Krajinu pak zdobí tibetské kamenné domky. Sečuán znamená v překladu "krajina Čtyř řek", které těmito údolími stékají na jih a zavlažují stále bujně zelenou vrchovinu. Zde místní obyvatelé už před staletími stavěli svá dřevěná obydlí, vyráběli do nich z všudypřítomného bambusu nábytek a pěstovali chilli papričky do pokrmů světoznámé sečuánské kuchyně. Ve výčtu místního bohatství nezapomeneme ani na tvář nejslavnější, doslova ikonu Sečuánu – pandu velkou.

CHINA TOURS s.r.o.
16:00 - 17:00 Okružní plavby - dostupná poznávací dovolená i pro Vás

Společnost ORBIS LINK pro Vás připravila 2 videa českého a slovenského tvůrce a zkusí Vás nadchnout.

Navíc - kdo se během soboty 15.2.2020 přihlásí do soutěže na stánku 2D08 CK Orbis Link, bude mít možnost vyhrát italskou specialitu! Slosování proběhne v 16:00 hod. na přilehlém pódiu.

ORBIS LINK, s.r.o.

 

neděle 16. února 2020

čas název anotace organizační zajištění
10:00 - 11:00 Čína a Tibet

Vydejte se na nejznámější místa Číny a Tibetu se sinologem Janem Pospíšilem. Provede vás po stopách císařů i dalajlamů – z Pekingu plného císařských památek včetně Dlouhé zdi do Xi´anu se známou Hliněnou armádou. Dále vím přiblíží cestu unikátní vysokohorskou železnicí přes Tibetskou náhorní plošinu až do hlavního města Tibetu – Lhasy. Po prohlídce tibetských chrámů v jejím okolí zamíříte zpět do Číny – přes hlavní město sečuánské provincie Chengdu s pandou velkou a blízkým Leshanským Buddhou do supermoderní Šanghaje na východním pobřeží.

CHINA TOURS s.r.o.
11:00 - 12:00 Jak do Ameriky - s cestovkou nebo na vlastní pěst?

- praktické informace pro cestovatele

- letos představíme Yukon a Aljašku
AMERICA TOURS, v.o.s.

 



Celý svět jako na dlani s veletrhem Holiday World


Větší a modernější HOLIDAY WORLD se sice bude konat už podevětadvacáté, přesto ho čeká jedno významné poprvé. Premiérově se totiž 13. až 16. února 2020 představí v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Návštěvníky překvapí i další významnou inovací, a to intenzivnější propagací regionů.  Neméně atraktivní REGION WORLD totiž nabídne v celé své kráse i klenoty krajů České republiky, a to především z pohledu pěší turistiky. Pořadatelem veletrhů je společnost ABF.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.  „V roce 2020 se na veletrhu HOLIDAY WORLD představí národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, například Ameriky, Asie a Afriky. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur,“ říká Martin František Přívětivý, obchodní a marketingový ředitel z pořadatelské společnosti ABF.

Partnerskou zemí veletrhu je Tunisko

Pro rok 2020 se titulem partnerská země veletrhu HOLIDAY WORLD pyšní Tunisko. Písečné pobřeží s pozvolným vstupem do moře, slunečné klima, doletová vzdálenost z České republiky 2,5 až 3 hodiny, rozmanité památky, výborná kuchyně a pohostinnost místních obyvatel, to vše dělá z Tuniska jednu z nejžádanějších destinací, kterou v roce 2019 navštívilo téměř 110 000 Čechů.  Na tuniském stánku se budou prezentovat klasická tuniská řemesla jako je výroba keramiky, kovotepectví, malování hennou, zatančí břišní tanečnice a zahraje folklorní hudební skupina. Návštěvníci budou moci také ochutnat tuniské cukroví a datle.

Poznání regionů napříč Českem

V rámci souběžné akce s příznačným názvem REGION WORLD, bude zaostřeno na regiony České republiky. Nosným tématem bude pěší turistika. Partnerským krajem pro rok 2020 se stal Jihočeský kraj. Ve spolupráci s Plzeňským krajem představí například Zlatou stezku, více než 600 km síť stezek na území obou krajů, ale i nově certifikovanou stezku podél Lužnice, kterou připravila turistická oblast Toulava.

Prima ZOOM WorldFilm

V rámci doprovodného programu se bude opět konat velkolepý cestovatelský festival Prima ZOOM WorldFilm. Ten je každoročně úplně prvním velkým cestovatelským festivalem u nás. A nejen proto je vždy přehlídkou největších expedic, které v uplynulém roce proběhly, setkáním autorů, kteří vydali nové knihy či uvedli nové filmy. „Je to svátek cestování a naprosto jedinečná možnost se takto setkat,“ říká režisér a polárník Petr Horký, programový ředitel festivalu Prima ZOOM WorldFilm.

Expedice Tatra kolem světa 2

Veletrh nabídne o víkendu také mimořádnou příležitost rozloučit se s týmem expedice Tatra kolem světa 2. A co víc, celý víkend si návštěvníci mohou přímo na veletrhu, v hale č. 6, v klidu na vlastní oči prohlédnout unikátní Tatru 815. Speciálně upravený vůz, který 22. 2. 2020 naváže na expedici Tatra kolem světa z let 1987 až 1990. Poutavé vyprávění o celém projektu, včetně promítání, budou mít dobrodruzi Marek Havlíček a Petr Holeček na hlavním pódiu.

Televizní tváře součástí veletrhu

Fotr na tripu alias expert Pepa alias Josef Vrtal z televizního pořadu Autosalon návštěvníkům poradí, jak s malými dětmi projet Ukrajinu, Moldávii, Gruzii, Ázerbájdžán, Kyrgyzstán, Uzbekistán a Kazachstán. K vidění bude na místě i se speciálně upravenou Toyotu Land Cruiser. Dalibor Gondík se s návštěvníky veletrhu živě podělí o své zkušenosti s cestováním karavanem po Slovensku a představí tak stejnojmenný pořad České televize.

Zájezdy za milion i Expediční kamera

Doprovodný program nabídne také oblíbený filmový festival Expediční kamera. A již pojedenácté budou moci zájemci soutěžit o Zájezdy za milion. Ve spolupráci s turistickým portálem Kam po Česku lze hlasovat v osmém ročníku ankety Kraj mého srdce. Slavnostní vyhlášení proběhne právě v rámci souběhu veletrhů REGION WORLD a HOLIDAY WORLD.

Osobnost cestovního ruchu

Ve spolupráci s hlavním mediálním partnerem, společností C.O.T. media, proběhne již 16. ročník vyhlášení Osobnosti cestovního ruchu za rok 2019 a udělování prestižního ocenění HOLIDAY WORLD AWARD za přínos k rozvoji cestovního ruchu.

Doprovodný program pro odborníky

V rámci 29. ročníku veletrhu proběhne již 3. ročník konference 360° Travel Trends s podtitulem Rising Stars aneb kdo utváří budoucnost Česka v cestovním ruchu. Novinkou veletrhu je 1. ročník Matchmaking Business Meeting Tourism Prague 2020. Jedná se o řízená B2B jednání mezi českými i zahraničními podnikateli, která proběhnou 14. února v jednom z kongresových sálů výstaviště PVA EXPO PRAHA, organizované ve spolupráci s Enterprise Europe Network. V rámci doprovodného programu proběhne i zasedání sektorové skupiny cestovního ruchu Enterprise Europe Network. Velmi zajímavá a důležitá bude zajisté konference Závěrečná fáze EET v cestovním ruchu, která se uskuteční první den veletrhu pod taktovkou místopředsedkyně vlády a ministryně financí ČR, paní Alenou Schillerovou.

Dejme minulosti budoucnost

Veletrh HOLIDAY WORLD také velmi příjemně spojil své síly s veletrhem PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA. Díky tomuto svazku dochází k úžasné a logické synergii mezi památkami a cestovním ruchem, kdy se na akci, pod záštitou Ministerstva kultury ČR, budou prezentovat nejzajímavější památkové objekty v zemi, včetně církevních.

3 veletrhy za 1 vstupné

Závěrem je důležité zdůraznit, že zmíněné kvalitní veletrhy, tedy HOLIDAY WORLD, REGION WORLD a PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA, si mohou návštěvníci užít v rámci jedné vstupenky. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji.  

Další důležité informace, včetně aktuálního doprovodného programu, najdete na www.holidayworld.cz.

 



Devatero finalistů ankety Osobnost cestovního ruchu – HOLIDAY WORLD Award 2019


16. ročník udělování prestižního ocenění za přínos k rozvoji cestovního ruchu – vyhlášení Osobnosti cestovního ruchu 2019 „HOLIDAY WORLD AWARD“, se blíží!

Chcete-li někomu z 9ti finalistů dát svůj hlas, stále ještě máte šanci!

Anketa bude na hlavní stránce iCOT.cz přístupná až do půlnoci 9. února.

Více info ZDE.



Střední Čechy královské


Atmosféra z doby vlády prvního českého krále, který byl zároveň i císařem Svaté říše římské, bude doprovázet návštěvníky, kteří zavítají do expozice destinace Střední Čechy. Ti se mohou vyfotit s dobovými kostýmy a rekvizitami zapůjčenými ze zámku Loučeň.

Slavnostního křtu nového loga „Střední Čechy královské“ se zúčastní hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler a zástupci SCCR. U příležitosti otevření expozice zazpívá česká popová a muzikálová zpěvačka Eva Kleinová.

 

Expozice bude prezentovat celou turistickou destinaci Střední Čechy. Návštěvníci zde najdou na jednotlivých stancích kromě SCCR turistické oblasti jako Český ráj, Kraj blanických rytířů, Berounsko, Toulava, Brdy a Podbrdsko, zámek Loučeň, Středočeské vodní cesty, a partnerské regiony Pešť a Dolny Slask. Zároveň se mohou inspirovat i nabídkou muzeí a galerií, které na stánku bude zastupovat Odbor kultury a památkové péče SK.

 




 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje